Posjet predsjednika Međunarodnoga Hegelova društva  


Na poziv predsjednika Hegelova društva prof. dr. Jure Zovka ugledni njemački hegelovac i aktualni predsjednik Međunarodnoga Hegelova društva prof. dr. Andreas Arndt iz Berlina održao je u Zadru predavanje pod naslovom: «Hegels Begriff der Dialektik» (Hegelov pojam dijalektike).

U svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru slušatelji su pozorno pratili predavanje profesora Arndta koje je prof. dr. Jure Zovko tečno i s lakoćom simultano prevodio na hrvatski jezik. Nakon izvrsnoga simultanoga prijevoda razvila se i konstruktivna diskusija. Pitanja slušatelja kao i odgovore profesora Arndta na postavljena pitanja prof. dr. Jure Zovko je također simultano prevodio na hrvatski, odnosno njemački jezik. Predavanje profesora Arndta bilo je – što je za prezentaciju profila naše Udruge široj strukovnoj i općoj javnosti također od velike važnosti –medijski dobro popraćeno.

12. prosinca 2003.